Robotický vysavač je malý, diskového tvaru, automatický se senzory.

Tento typ vysavače je naprogramován tak, aby sám vysál koberce a podlahy, když potřebujete uklidit, ale jste momentálně zaměstnaný. Robotické vysavače najdete v mnoha různých provedení, s různými způsoby čištění a také cen.

Ceny se mnohou pohybovat od necelých dvou tisíc, až do 25 000 korun.

Toto mechanické zařízení je skvělé pro lidi, kteří postrádají čas. Několik výhod tohoto vysavače jsme vám podrobně popsali níže.

1. Úspora času

V dnešní uspěchané době, se u rodin s dětmi a neustálým pracovním vytížením, stává úklid časově náročným úkolem a to hlavně ve větších domácnostech. Proto robotický vysavač provádí veškerou práci za vás a nevyžaduje žádný manuální dohled. Investice do tohoto stroje, vám ušetří mnoho času a vy se tak můžete věnovat své rodině.

Robotický vysavač iRobot Roomba 605

Špičkový robot s pokročilou technologií čisticí hlavy, systémem úklidu iAdapt, modernizovaným sběrným košem AeroVac, baterií XLife s 2× delší životností, systémy Dirt Detect a ANTITANGLE, programem SPOT.

2. Řešení pro lidi se znevýhodněnou mobilitou

Lidé, kteří trpí zdravotním postižením, nebo znevýhodněnou mobilitou, může robotický vysavač pomoct jako alternativa k drahým úklidovým službám.

 

3. Rozezná různé druhy povrchů

Robotický vysavač dokáže rozlišit různé druhy povrchů a následně sám upravit jeho nastavení. Rozpozná také rohy a stěny, takže se nemusíte bát následných oděrek na vašem nábytku, nebo zdech.

4. Výhoda automatického dobíjení

Jakmile váš robotický vysavač přestane vysávat, sám se vrátí na svou dobíjecí stanici. Nemusíte se o něj starat. Energii si dobije sám.

Robotický vysavač iRobot Roomba 980

Momentálně nejlepší robotický vysavač iRobot Roomba 980 disponuje smart technologií, aplikací iRobot HOME, výkonnou Li-Ion baterií nové generace a navigací iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací. Roomba série 900 tak představuje technologický vrchol současnosti.

 

5. Virtuální stěna rozpozná své hranice

Vysavač můžete nastavit tak, aby se dokázal vyhnout svým hranicím. Tento program je tedy ideální pro zabránění vjezdu do další místnosti a některých otvorů.

6. Zjišťuje množství nečistot

Spoustu robotických vysavačů má vyspělé senzory, které detekují množství nečistot na různých místech. Takže se vysavač zastaví a opakovaně znečištěný povrch vyčistí.

 

7. Vysávání za vaší nepřítomnosti

Pokud jste mimo domov, můžete i tak svůj stroj nastavit na vámi zvolenou dobu, kdy chcete, aby váš vysavač uklízel.

Dbejte na to, aby jste odstranily veškeré malé předměty a závěsy z podlahy.

8. Flexibilní pohyb

Díky malému diskovému tvaru, je vysavač velmi flexibilní a dosáhne do všech rohů i pod nábytek, kam normální vysavač nedosáhne.

Robotický vysavač iRobot Roomba 866 

Vybaven adaptivní čisticí hlavou AeroForcesběrným košem na nečistoty AeroForce, jenž pomocí HEPA filtru zachytí i nejjemnější prachové částice. Indikátor plného koše oznámí, že nastal čas na vysypání. Systém Dirt Detect 2. generace detekuje nadměrně znečištěná místa.