Večerní zdravé zobání

 Večer každého honí mlsná a většinou sáhne po sáčku chipsů, po štráfku čokolády nebo sladkých bonbonů. Večerní hlad je nejčastěji důvodem nedostatečného kalorického příjmu během dne, kdy jíte zbytečně málo jídla – s cílem shodit přebytečné kilogramy nebo z nedostatku času a večer přichází takzvaný vlčí hlad, kdy plácáte páté před deváté.

Večerní zobání je také spojené se sledováním filmů, kdy potřebujete zaměstnat své ruce a ústa a máte to jako takovou svou večerní rutinu. V dnešním článku se proto podíváme na několik tipů, které lze zdravě večer zobat a nijak se neprojeví na Vaší postavě.

Tipy na zdravé večerní mlsání

1. Nízkokalorické ovoce – taková miska plná jahod, malin a ostružin zažene chuť na sladké, ale zároveň Vám přidá minimální množství kalorií. Také meloun patří mezi nízkokalorické ovoce, které se hodí nejen do diety, ale také k večernímu pohoštění.

 2. Bramborové domácí chipsy – slané, smažené brambůrky miluje každý, ale vyzkoušejte domácí bramborové chipsy, které upečete v troubě s pár kapkami olivového oleje s kořením dle chuti a uvidíte, že si také pochutnáte a hlavně zdravě.

K vylepšení chuti si můžete připravit domácí jogurtový dip.

 3. Zeleninové zobání – zelenina patří mezi nízkokalorické suroviny, nakrájejte si proto okurku, kedlubnu, papriku, rajčata a mrkev a zobejte si a chroupejte zeleninu u filmu. Nejen že zaženete hlad, ale také získáte mnoho vitamínů a minerálů.

Náš tip. Vyzkoušejte.

Blendea: 100% rostlinné směsi bez umělých aromat, konzervantů, ochucovadel a zbytečných vyplňovačů