Krmiv pro psy je na současném trhu takové množství, že je těžké se v nich dostatečně orientovat a vyhledat to nejvhodnější právě pro jednoho konkrétního psa. Stejně jako lidé, i psi jsou každý jiný, a tak mají i odlišné nároky, životní podmínky nebo funkci trávení. Vždy je dobré vše před výběrem krmiva zvážit a až po zralé úvaze se rozhodnout, které krmivo budete pro vašeho psa kupovat.

U granulovaného krmiva si vždy pročtěte deklaraci, z čeho je krmivo vyrobeno. Kvalitních granulí sežere váš pes objemově třetinu a dají mu tolik živin, jako trojnásobné množství granulí nekvalitní.

Co ušetříte na krmivu pro vašeho psa, obvykle musíte posléze investovat do veterinární péče o něj. U krmiv nejvyšší kvality je zároveň zaručena i maximální stravitelnost.

Máte-li dilema, zda strava granulovaná nebo konzervovaná, dejte přednost granulované. Konzervy jsou tepelně zpracované, a tak si nezachovávají dostatek pro psa potřebných živin.

Granule pro psy Premium Dog Lamb&Rice 15 kg

Granule pro psy Brit Premium Lamb and Rice představují specifické krmivo, které je určené pro psy všech plemen, kteří vyžadují hypoalergenní výživu.

Hlavní složku tvoří jehněčí maso a rýže, které se vyznačují prokazatelně vysokou snášenlivostí. Kvalitní jehněčí protein jakožto vynikající zdroj bílkovin nepodráždí a dodá maximum energie. Nezbytné sacharidy zde zastupuje rýže a společně se postarají o správně fungující metabolismus.

Sledujte složení krmiva

Nepodléhejte názvům, sledujte složení krmiva

Podíváme-li se na psí krmiva z pohledu současné legislativy, neexistují pro zařazení krmiv do kvalitativních kategorií žádná kritéria. Ať už bereme kvalitativní rozdělení krmiv pro psy na superprémiová, prémiová, organická, naturální nebo ultraprémiová jakkoli vážně, jedná se prakticky o pouhé prodejní názvy, chcete-li, o marketingová lákadla. V prvé řadě je nejdůležitějším doporučením sledovat etikety na obalech krmiv a podrobně pátrat po obsahu a konkrétním složení té které značky či kvality krmiva. Krmivo volte hlavně podle vhodného poměru bílkovin, tuků a minerálních látek.

Granule pro psy Carnilove Duck & Pheasant for Adult 12kg

Holistické vysoce kvalitní krmivo pro dospělé psy všech plemen s kachnou a bažantem bez obilovin a bez brambor.

Receptury Carnilove pro dospělé psy jsou navrženy s respektem k původní přirozené potravě psů.

Kachní maso je ideálním zdrojem proteinů. Má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin (PUFA), které snižují obsah cholesterolu v krvi.

Komplexní a vyvážené krmivo pro psy

Jak se projeví na psovi komplexní a vyvážené krmivo

To, že je váš pes krmen kvalitním vyváženým krmivem, poznáte poměrně záhy.

  • Pes je plný energie, se kterou nemusí šetřit. I jeho nálada tomu odpovídá.
  • Má lesklou zdravou srst i kůži zcela bez problémů.
  • Netrpí zažívacími obtížemi, stolice je přiměřeně tuhá, není příliš světlá a není jí velké množství.

Rozhodně vždy rozlišujte

Při výběru krmiva, zvláště u chovatelů začátečníků se doporučuje vždy poradit se s veterinářem. I když v současnosti velké procento chovatelů obrací svou pozornost ke krmení čerstvou stravou, čili k BARFu, nikdo již dnes nepochybuje o tom, že i granule pro psy mohou být celoživotní a plnohodnotnou stravou psů. Jako důkaz takového tvrzení je již několik generací zdravě rostoucích dlouhověkých psů.

Přesto je však vždy nutné rozlišovat hlavně nároky psů na živiny a případně speciální doplňky obsažené ve stravě. Jiné nároky mají v tomto směru štěňata, jiné naopak psí senioři, jiné krmivo je zvlášť vhodné pro psy obřích plemen, další zase naopak pro psy miniaturní.

Také výstavních plemen a jedinců se týká jiný druh stravy ( krmivo pro psy ve výstavní kondici ), než například psích sportovců. A naprostou výjimkou, u níž se záležitost výběru krmiva individuálně liší, jsou psi se zdravotními problémy, ať už s kloubními potížemi, psi po operacích, alergičtí psi nebo psi se zažívacími potížemi.

Pro každý takto odlišný segment psů lze nalézt v bohaté nabídce granulí ten vhodný typ krmení.

Brit Care Grain-free Puppy Salmon & Potato 12kg

Bezobilná receptura losos s bramborem pro štěňata a mladé psy všech plemen ( od 4 týdnů do 12 měsíců )

Jak se pozná špatně krmený pes

Už od pouhého pohledu je možné poznat špatně krmeného psa – nemá totiž jiskru! Chybí mu dostatek energie, energie k běhání, k hraní si s ostatními psy nebo s páníčkem.

Málo aktivní pes nemusí být hubený, často je spíše opak pravdou. Špatně krmený pes mívá obvykle nadváhu. Netěší ho pohyb, komunikace s jinými psy a nejraději by byl zase zpátky z procházky doma. Není zvídavý ani zvědavý a neuvidíte u něj charakteristickou miminku veselého energického psa, ke které patří oční komunikace i vrtění ocáskem a doslova celým psem.

Takový pes vypadá, jako že si nutně musí schovávat nějakou tu energii do zásoby, nejen, že nic nezkoumá, ale rozhodně mu není ani do skoku.

Jaké granule pro svého psa vyberete vy?