Co je vlastně TRX?

TRX neboli Total Resistance Exercises je cvičení prováděné pomocí závěsného systému skládajícího se z otáčecí karabiny a dvou popruhů. Slouží tak jako skvělý pomocník při domácím cvičení, což v současné době přijde nesmírně vhod! Oproti jiným cvičebním pomůckám má jednu obrovskou výhodu, je dokonale skladný a můžete ho využít téměř kdekoliv, ať už jste doma, na dovolené v hotelu nebo v práci v kanceláři. Ale fantazii se meze nekladou a zacvičit si můžete i venku.

Nejčastěji se zavěšuje do dveří, ale pokud je vaše domácí sportovní vybavení o něco bohatší a vlastníte nástěnnou hrazdu, můžete do ní popruhy zaháknout karabinou.

TRX závěsný systém je nejžádanější fitness nářadí funkčního tréninku

Pro účinné posílení středu těla

Cvičení se závěsným systémem je vhodné pro jedince všech věkových kategorií a s různou úrovní tělesné kondice, těžit z něj budou jak začátečníci, tak zkušení sportovci. TRX totiž funguje na principu základních fyzikálních zákonů a to konkrétně vztahu mezi hmotností vašeho těla a gravitační síle, díky čemuž při tréninku nevynecháte žádnou svalovou partii. Zkuste to a uvidíte, že ucítíte svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli!

TRX vám pomůže dosáhnout jakéhokoliv fitness cíle, ať už je to budování síly či zlepšení rovnováhy, flexibility a stability.

Mezi hlavní výhody cvičení s popruhy se rozhodně řadí jeho schopnost významně posílit střed těla. Pekáč buchet na břiše není zadarmo a právě posilováním středu těla se naše šance, že ho brzy spatříme na vlastní oči, znatelně zvyšuje! Svalová hmota je ale díky zapojení svalů celého těla budována rovnoměrně, což snižuje riziko vzniku jakýchkoliv zranění.

TRX však neprospívá jen našim svalům, napomáhá také ke zvýšení vytrvalosti a trénuje naše srdce a plíce.

foto: Tanja Shaw from Pixabay 

A opravdu je to bezpečné?

Znáte to přísloví, kdo nic nedělá… TRX se řadí mezi low-impact cvičení, jeho součástí nejsou žádné poskoky a končetiny, ať už ruce nebo nohy, se při každém cviku vždy dotýkají země, čímž je zátěž na klouby omezena na minimum.

Jak začít

Před fyzickou zátěží je vždy nutné se pořádně rozehřát. Než tedy začnete se samotným cvičením, dejte si na začátek kratší rozcvičku, která vám rozpumpuje krev v těle a pomůže připravit se na náročnější trénink. Délka samotného tréninku se obvykle pohybuje kolem 30 minut. I tak málo stačí na to, abyste v krátké době viděli a pocítili výsledky!

Proč vybrat originál TRX

zdroj: 3DFitness, oficiální dovozce TRX do ČR

 

Hlavní výhody TRX

Zde jsou shrnuty hlavní výhody a benefity cvičení na závěsném systému TRX a využívání jeho originálu.

Funkční trénink

  • TRX závěsný systém – nejnovější verze TRX HOME a TRX PRO = efektivní produkty pro Váš funkční trénink kdekoliv na světě.

Komplexní

  • TRX závěsný systém je originální nářadí využívající pouze hmotnost cvičence jako dominantní faktor pro zátěž při cvičení.
  • TRX buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení.
  • TRX je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce.

Lze cvičit kdekoliv

  • TRX se skládá z popruhů, které lze zavěsit na hrazdu, žebřiny, karabinu, strom či jednoduše do dveří.

TRX závěsný systém je nejžádanější fitness nářadí funkčního tréninku