Pokud Vám má dorazit návštěva, a tak nějak si nevíte rady například s dezertem, zkuste je překvapit lahodným cheesecakem, za který vás budou vychvalovat až do nebe. Jeho příprava není náročná a výsledek bude rozhodně stát za to!

Cheesecake „New York“ je báječný a moderní dezert

Příprava dezertů je pro někoho zábavou, ale pro někoho zase naprostou alchymií.

Připravit však doma skvělý cheesecake je jednoduché a zvládne to i naprostý začátečník.

Do klasického cheesecaku se používá termizovaný sýr, ideálně sýr Philadelphia. Ten však bohužel není úplně všude k dostání. Nicméně jej lze nahradit sýrem Mascarpone a sýrem Žervé. Pojďme se tedy podívat, co všechno budeme na cheesecake potřebovat!

Tento dezert vás s využitím níže uvedených ingrediencí vyjde maximálně na 150 korun. Celkem jej lze rozdělit na 12 dílků, záleží na každém, jak velkou porci zvládne!

Postup přípravy krok za krokem

Korpus

 • 120 gramů sušenek
 • 60 gramů másla

Podklad je tvořen rozdrcenými sušenkami a máslem. 120 gramů sušenek (například Be-Be sušenky nebo máslové) rozdrtíme. Nejlépe tak, že je vložíme do sáčku a válečkem opatrně drtíme. 60 gramů másla necháme rozpustit a vlijeme do rozdrcených sušenek.

Měla by vzniknout hmota, kterou poté následně natlačíme do kulaté formy na dort. Formu na dort po stranách pomažeme máslem a nalepíme kolem dokola pečící papír. Celou formu také zvenčí obalíme alobalem!

TIP! Pokud chcete mít cheesecake vyšší, použijte formu o průměru 22 cm, pokud nižší stačí forma o průměru 24 cm.

Náplň ( krém )

 • 250 gramů Mascarpone
 • 160 gramů klasického neochuceného Žervé
 • 120 gramů krystalového cukru
 • 200 gramů zakysané smetany
 • 150 až 160 mililitrů smetany 30%
 • 2 vejce
 • vanilková esence 
 • 2-3 lžíce škrobu
 • šťáva z 1 ks citronu

Krém vytvoříme tak, že smícháme 250 gramů Mascarpone a 160 gramů klasického neochuceného Žervé (např. Lidl). K tomu přisypeme 120 gramů krystalového cukru a zapracujeme. Poté přidáme 200 gramů zakysané smetany, a také zapracujeme. Přilijeme 150 až 160 mililitrů smetany, ideální je ta s vyšším obsahem tuku (30 %, a více). Opět řádně zapracujeme a pokračujeme přidáním 2 vajec. Pokud máte, přidejte půl čajové lžičky vanilkové esence. Pokud ji nemáte, postačí vanilkový nebo vanilínový cukr. Bude ho stačit asi tak polovina pytlíčku, ale pokud ho dáte více, nic se nestane. Vše opět řádně smícháme a na závěr přidáme dvě až tři polévkové lžíce škrobu a šťávu z jednoho citrónu.

Stovky úžasných vychytávek pro kreativní chvilky v kuchyni a vše pro pečení najdete  v Tescomě

Pečení 

Hotový krém nalijeme do formy na sušenkový podklad. Troubu si předehřejeme a cheesecake dáme péct na 180 stupňů asi 30 minut. Potom teplotu stáhneme na 150 stupňů, a pečeme dalších 30 minut. Po uplynutí doby pečení, můžete zkontrolovat povrch. Pokud se nelepí a je pevný, máte hotovo. Vypněte troubu, ale cheesecake v ní nechte ještě asi hodinu dojít. Po hodině vyndejte z trouby a nechte vychladnout, poté sundejte alobal a cheesecake dejte chladit do lednice. Minimálně na 3 hodiny.

TIP! Pokud máte kvalitní formu, která dobře těsní, můžete cheesecake péct ve vodní lázni. Cheesecake vložíte na pečící plech, a podlijete ho vodou.

Čím dezert doplnit?

K cheesecaku se skvěle hodí ovoce, nejlépe lesní ovoce. Pokud máte doma maliny, borůvky nebo jahody, lze je využít a je to ideální kombinace. Ovoce dejte do misky, posypte cukrem a vložte na pár minut do mikrovlnné trouby. Vzniklou změklou směs rozmačkejte a přes síto sceďte. Vytvoříte tím pyré, kterým můžete cheesecake ozdobit, nebo jen přelít.