Zažijte moře zábavy a poznejte nové chutě při fondue. Setkání s přáteli nebo rodinné posezení nemusí být nuda. Postavte na stůl nádobu na fondue, nakrájejte kousky masa, připravte chuťově různé omáčky a bavte se a vychutnávejte …

Pro mlsné jazýčky je zde také čokoládové fondue. Čerstvé ovoce máčené v rozpuštěné horké čokoládě, to je zaručený recept na skvělé pohoštění při každé rodinné oslavě a dětské party.

 

Fondue (z francouzského fonduetavená, vyslovováno jako fondü s německým ü) je původně pokrm ze sýra roztaveného nad ohněm, pocházející ze Savojska a francouzské části Švýcarska. Ve Švýcarsku platí sýrové fondue za národní pokrm.

Mimo francouzsko-švýcarského fondue ze sýra jsou dnes známé také fondue z masa, fondue z ryb nebo čokoládové fondue, i když se v příslušných nádobách netaví, ale fritují nebo vaří. ( zdroj: wikipedia ).

Je jen na Vás jaké další kombinace vymyslíte a ochutnáte.

 

Fondue SIESTA

Jak připravit fondue

Pro přípravu Fondue potřebujete nádobu, ve které budete ohřívat olej nebo čokoládu, hořáček, který vše ohřeje, tyčky, mističky na ingredience a omáčky a samozřejmě další suroviny, které sníme 🙂

Nejjednodušší je pořídit si sadu na fondue, ve které je vše, tedy mimo potravin, obsaženo. 

Kvalitně zpracované sady s veškerým příslušenství nabízí Tescoma. Má v nabídce sadu pro přípravu klasického sýrového fondue nebo fondue a masem, ale také novinku pro přípravu čokoládového fondue.

Samotná příprava je jednoduchá.

Masové fondue

Připravené kousky masa nebo ryb napíchneme na dlouhé vidličky a necháme je fritovat v nádobě s ohřátým olejem. Ohřáté mase následně namáčíme v připravených omáčkách a marinádách.

Sýrové fondue

V nádobě rozpustíme sýr.  Ve Švýcarsku je zvykem míchat dva nebo více druhů, zejména ementál, gruyère, vacherin fribourgeois a appenzeller, ve francouzském Savojsku se pak pro takzvanou fondue savoyardepak tři druhy sýra – ementál, comté a beaufort. Do sýrové lázně se následně na vidličkách namáčí kousky pečiva.

Čokoládové fondue

Základem je rozpuštěná čokoláda. Je jen na Vás jaký druh zvolíte. do rozpuštěné čokolády se následně namáčejí kousky ovoce. Například jahody, banán, mandarinka, hrozové víno, kousky jablek a pod.

 

Sady na přípravu fondue

V luxusní soupravě SIESTA připravíte nezapomenutelnou fondue party až pro 6 osob.

Souprava je dodávána se 2 nádobami. Nerezová nádoba se používá pro přípravu masového fondue v horkém oleji, keramická nádoba je určena pro sýrové a čokoládové fondue ohřívané ve vodní lázni.

Keramické misky umístěné na soupravě jsou otočné, hosté sedící na protilehlých stranách stolu si mohou své fondue pootočením misekpohodlně dochutit libovolnou z 6 různých podávaných omáček nebo příloh.

 

elektrickém čokoládovém fondue DELÍCIA připravíte snadno a rychle lahodné fondue z bílé, hořké nebo mléčné čokolády.

Pak stačí naporcovat jahody, banán, hroznové víno nebo mandarinku a připravené ovoce můžete v horké čokoládě namáčet a pochutnávat si.

Oproti původnímu keramickému fondue, ve kterém se čokoláda v misce rozpouštěla hořící svíčkou, má elektrické čokoládové fondue DELÍCIA celou řadu výhod. 

Na rozdíl od keramického například v elektrickém fondue nehrozí, že by rozpuštěná čokoláda v misce vyschla, nebo se dokonce připálila.

Používání elektrického čokoládového fondue je naprosto bezpečné, riziko opaření při přípravě ani podávání fondue nehrozí. Pořádání fondue party se mohou bez obav plně zúčastnit i děti. 

Miska s antiadhezním povlakem na rozpouštění čokoládového fondue je opatřena přenášecí rukojetí s nálevkou. Rozpuštěnou čokoládou můžete díky tomu kdykoliv bezpečně přenést a pohodlně dekorovat moučníky nebo plnit silikonové formičky při výrobě čokoládových pamlsků.

  • Až pro 8 osob
  • Kapacita až 1,25 l
  • Regulátor pro nastavení optimální teploty
  • Výkon 800 W

Set obsahuje odnímatelný hrnec z nerezové oceli s kapacitou až 1,25 l, 8 vidliček a kryt proti stříkajícím kapkám s aretací na uložení vidliček. Souprava dále disponuje spodním dílem odolným vůči vysokým teplotám, ochranou proti přehřátí a regulátorem, jímž nastavíte odpovídající teplotu.  

 Nerezové fondue Fiesta Russell Hobbs Vám nabídne spoustu užitečných funkcí a lahodný požitek z čokolády či Vašeho oblíbeného sýra..

Nastavitelná teplota

Teplotu si můžete navolit,tak jak budete potřebovat a během fondue si ji můžete regulovat nebo udržovat.

Parametry

  • 2L miska z nerezové oceli je vhodná pro mytí v myčce
  • Regulátor teploty
  • Základ z kartáčované nerezové oceli
  • 6 fondue vidliček
  • Podsvícená kontrolka zapnutí a připravenosti
  • 1200 W