Kvalitní spánek pro nás velmi důležitý. Náš organismus potřebuje dobře regenerovat a spánek je na to ideální. Pro kvalitní spánek je třeba dobrá postel, kvalitní rošt, zdravotní matrace, ale také vhodné peřiny a polštáře. A vše dotváří povlečení.

Ideálně povlečení s moderním vzhledem, které krásně rozjasní vaši ložnici a svou barvou a vzorem doplní její celkové vyznění. Detaily rozhodují. Dopřejte si kvalitní povlečení!

Jak vybrat povlečení

Při výběru povlečení je třeba se zamyslet nad třemi hlavními otázkami:

  1. Jak velké musíme koupit povlečení?
  2. Jaký zvolit materiál povlečení?
  3. Jaký vzor a barvu chceme na povlečení?

V tomto článku si ujasníme rozměry a na konci článku najdete tipy, kdy koupit skvělé moderní povlečení do vaší ložnice. Materiál, barvu a vzory vezmeme je ze základu, a budeme se jim věnovat v příštím článku. Je to obsáhlejší téma a zaslouží si to 🙂

Velikost povlečení

Základní velikost povlečení na přikrývku je 140 x 200 nebo prodloužená délka 140 x 220 centimetrů. To to jsou nejčastější rozměry. Před nákupem povlečení se vždy podívejte na štítek na peřině, kde u nových jsou uvedeny rozměry nebo si peřinu změřte.

Díky zahraničním trendům se i u nás rozšířily velké přikrývky. A už  je běžně dostanete v obchodech. Stejně je tomu i s povlečením na jednu velkou přikrývku o velikosti 200 x 200 nebo opět prodlouženou 220 x 240 centimetrů. Na velkém prostoru více vynikne vzor.

Polštáře jsou, dá se říci, kapitola sama pro sebe. Pozor při nákupu polštářů. Na trhu je nepřeberné množství tvarů a velikostí. Takovou základní a nejčastější velikostí povlečení pro polštáře je 70 x 90 cm.

Materiál, vzor a barva povlečení

Materiálů, barev a vzorů ložního povlečení je celá řada, nabídka je opravdu veliká. Nejdříve zvolíme t barvu a vzor. Obojí musí ladit s interiérem.

Do moderních interiérů se hodí jednoduché vzory s geometrickými křivkami, ale i střídmé květinové linie navozující harmonii a čistotu.

Ale nebojte se barev. Fantazii se meze nekladou. Správný vzor vyberte i pro ložní povlečení pro děti. Zde je na výběr velmi mnoho motivů z pohádek, filmů a světa zábavy. Pro kluky může zvolit povlečení v barvách jejich oblíbeného týmu.

Materiály povlečení:

  • Bavlna
  • Flanel
  • Mikrovlákno
  • Krep
  • Satén
  • Len (kanafas)
  • Jersey

Při výběru nového povlečení nezapomínejte na kvalitu použitých materiálů. Není jeden mikroflanel jako druhý, nebo že rozdíly v kvalitě bavlněného povlečení mohou být zásadní. Obecně platí, že čím řidší a průhlednější bavlněná tkanina, tím větší srážlivost.

Dávejte proto přednost kvalitním ověřeným výrobcům. Nepatrně vyšší počáteční investice se vám vrátí tím, že bude povlečení dlouho jako nové – stálobarevné a bez žmolků.

Kde koupit povlečení

Kvalitní povlečení v moderních barvách a vzorech si vyberte u prověřených prodejců, kteří se na tento sortiment specializují a jejich výběr pokrývá celou šíři sortimentu, co se týče rozměrů, materiálů a vzorů. Můžeme doporučit