Pomocníci při zavařování a zpracovaní ovoce

Léto, to jsou jahody, třešně, rybíz, borůvky, meruňky a další oblíbené ovoce. Něco se hned sní,něco se spotřebuje na pečení na různé bublaniny a koláče s ovocem. Oblíbené jsou také ovocné knedlíky.

Část ovoce půjde do mrazáku na pozdější zpracování, část se využije na stále oblíbenější smoothie. Jaké jsou další možnosti zpracování ovoce? Ano, samozřejmě jsou to různé marmelády a džemy nebo ovocné likéry a šťávy.

Představme si několik užitečných pomocníků pro domácí výrobu džemů, marmelád a domácích ovocných likérů.

Souprava pro zavařování DELLA CASA, s teploměrem

Materiál: prvotřídní odolný plast, žáruvzdorný silikon. teploměr z odolného skla nerezavějící oceli.

Údržba: vhodné do myčky.

Záruka: 3 roky. 

Souprava pro zavařování se Vám bude líbit. Umožňuje plnohodnotné zavařování pokrmů v běžném kuchyňském nerezovém nádobí, hrncích a kastrolech o průměru 24 cm, bez nutnosti kupovat speciální zavařovací hrnec. To pro vás představuje významnou ekonomickou úsporu i úsporu místa v domácnosti.

Využijete ji na zavařování ovoce a zeleniny a další domácí zavařování.

Součástí soupravy je univerzální nástavec, který hrnec nebo kastrol zvýší o 8 cm. V kuchyňském hrnci s nasazeným nástavcem můžete pohodlně zavařovat i vysoké zavařovací sklenice nebo několik menších sklenic na sobě.

Jak se soupravou pracuje? vše je velmi jednoduché a intuitivní. Zde je

postup zavařování:

Napařovací podložka je opatřena žáruvzdornými silikonovými nožkami a chrání zavařovací sklenice před vysokou teplotou dna hrnce.

Masivní skleněná poklice má dobře těsnící silikonový okraj a otvor pro kontrolovaný odchod páry, což přispívá ke snadnému udržování optimální teploty během zavařování. 

V úchytu poklice je zasunutý přesný a odolný nerezový zavařovací teploměr, který zobrazuje teplotu uvnitř hrnce.

Optimální teplota pro zavařování v rozmezí 80 až 90 °C je na teploměru zřetelně vyznačena zelenou výsečí.

SOUPRAVA PRO ODŠŤAVŇOVÁNÍ DELLA CASA

Materiál: prvotřídní odolný plast, žáruvzdorný silikon

Údržba: vhodné do myčky.

Záruka: 3 roky.

Je vynikající pro snadnou a rychlou přípravu domácích ovocných a zeleninových sirupů, přírodních ovocných šťáv, želé a džemů v běžném kuchyňském nerezovém nádobí, to znamená hrncích a kastrolech s poklicí o průměru 24 cm. 

  • kromě slazených sirupů je vynikající i pro přípravu domácích ovocných a zeleninových šťáv s minimálním množstvím cukru nebo zcela bez cukru
     
  • z přírodních ovocných šťáv snadno připravíte domácí ovocná a zeleninová želé a džemy
     
  • hotové sirupy, šťávy, želé a džemy uchovávejte v lahvích s klipem DELLA CASA a v zavařovacích sklenicích DELLA CASA.  

5 kroků k vlastní zdravé domácí šťávě nebo sirupu:

Se soupravou pro odšťavňování DELLA CASA nemusíte kupovat speciální odšťavňovací hrnec, ale jednoduše použijete běžný nerezový hrnec nebo kastrol s poklicí o průměru 24 cm. Jeden z těch, které už doma máte a pravidelně používáte.

Tím ušetříte peníze i místo v kuchyni.  

V soupravě DELLA CASA můžete najednou odšťavnit až 1 kg čerstvého nebo mraženého ovoce či zeleniny.

Pro odšťavňování v soupravě DELLA CASA se výborně hodí jahody, rybíz, angrešt, maliny, borůvky, černý bez, brusinky, hroznové víno, jablka, hrušky, višně, třešně, meruňky, švestky, broskve, dýně, rebarbora apod., ze kterých l v parním odšťavňovači snadno připravíte domácí ovocné a zeleninové sirupy. 

Soupravu pro odšťavňování DELLA CASA je opatřena kvalitní silikonovou hadičkou s uzávěrem pro pohodlné stáčení připravených sirupů a šťáv do lahví.