„Vaření venku je radost, tak si to pořádně užijte!“ říká známý a oblíbený šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. A když se řekne vaření venku, pro většinu z nás to znamená jen jedno – grilování.

Ano, grilování je je u Čechů velmi oblíbené. Dal by se parafrázovat známá hláška ze sportovních stadiónů a zvolat: Kdo negriluje není Čech!. A když grilovat, tak na úrovni, například podle receptů Zdeněk Pohlreich.

Představme si jednu z jeho knih, která je o grilování, a která vám přinese mnoho inspirace. Jmenuje se jednoduše a výstižně: Grilování

Moderně zpracovaná kuchařka představuje 140 skvělých receptů pro grilování a venkovní vaření. Volně navazuje na oblíbenou grilovací kuchařku Rozpal to, šéfe!

Šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha znáte z mnoha televizních pořadů: Ano, šéfe. Šéf na grilu nebo Rozpal to! Řadu receptů na grilování představil již v těchto pořadech a v několika svých kuchařkách. V této knize: Pohlreich – Grilování, jsou jednotlivé známé a klasické recepty nově moderně přepracovány a doplněny o další nové “ chuťovky“.

 

Pohlreich - Grilování

POČET STRAN: 264 stran

VAZBA: pevná vazba

JAZYK: Čeština

NAKLADATEL: Sevruga

Popis nakladatele

Grilování, jaké jste ještě nezažili! V nové knize Zdeňka Pohlreicha najdete vedle stovky osvědčených receptů, doplněných a upravených, také čtyřicet úplně nových senzačních jídel. Možná jste ani netušili, co všechno se dá na grilu připravit – je tu zkrátka 100 + 40 důvodů, proč se pustit do grilování! Na grilu se pod vedením Zdeňka Pohlreicha naučíte připravovat prakticky vše, včetně ryb, mořských plodů, zeleniny a ovoce.

Zvládnete taje ohně i různé grilovací metody, seznámíte se i s méně obvyklými způsoby přípravy a surovinami.

Praktická, přehledná a nabitá skvělými recepty, s QR kódy pro snadný a rychlý nákup – novou knížku velkého šéfa si zamilujete stejně jako jídla, která podle ní připravíte.

Nakladatelství Sevruga

Kniha Grilování vychází v nakladatelství Sevruga, které založil autor této knihy a známý kuchař Zdeněk Pohlreich. Toto nakladatelství založil, protože chtěl mít co největší kontrolu nad svými knihami a dát své tvorbě řád a jednotu stylu.

Proč Sevruga? Nakladatelství je pojmenované po kaviáru 🙂

Zatím vydalo 9 knih. Osm od Zdeňka Pohlreicha a jednu od jeho ženy.

Více o knize Grilování

Kuchařka je rozdělena tématicky podle jednotlivých surovin:

  • Drůbež
  • Vepřové maso
  • Hovězí maso
  • Jehněčí maso
  • Ryby
  • Mleté maso
  • Wok
  • Omáčky, dipy a marinády
  • Chléb a pečivo
  • Ovoce a zelenina

Jak už je u Zdeňka Pohlreicha typické, jsou jednotlivé recepty jednoduché, ale velký důraz klade na správný výběr čerstvých a kvalitních surovin. V knize najdete inspiraci pro Vaše grilování, konkrétně jde o 140 receptů, které vás určitě zaujmou.

Grilování Pohlreich

U každého receptu je soupis potřebných surovin a postup přípravy a grilování.

Pro ulehčení grilování je u každého receptu uvedena teplota při grilování a zda se jedná o přímou nebo nepřímou metodu. Tyto jednotlivé metody jsou v knize podrobně představeny a vysvětleny. Včetně několika typů na vybavení.

Kniha má interaktivní část. Dá se říci moderní část, která vám ulehčí nákup surovin.

Na konci knihy jsou jednotlivé recepty seřazeny podle kategorií. Mají u sebe náhledový obrázek a QR kód.

Po načtení QR kódu do mobilu se vám zobrazí nákupní seznam. Jednoduše si před nákupem sejmete QR kód u vybraného receptu a v obchodě podle něj jednoduše nakoupíte. Jednoduché a praktické.

Osobně tuto kuchařku hodnotím 5/5. Ve srovnání s předcházející grilovací kuchařkou Rozpal to, šéfe, na kterou také volně navazuje. Je u této kuchařky velký posun nejen v množství receptů ( zde je jich 140 ), ale také v celkové kvalitě zpracování knihy a jednotlivých receptů.

Vypadá to, že sázka na vlastní nakladatelství se Zdeňku Pohlreichovi vyplatila.

V kuchařce naleznete klasické recepty steaky, burgery, na kuře po provensálsku, grilovaná žebírka, lososa na grilu nebo grilovanou zeleninu. Ale také různé netradiční kombinace.

Milovníci grilovaných kuřecích křidélek ocení recept na kuřecí křidýlka s tymiánem. Máte rádi vepřové? Vyzkoušejte Grilovanou panenku plněnou mandlemi.

Hovězí po mongolsku, Ryba na levanduli, osmihodinové vepřové, Kachní prsa na červeném kari, Houbové burgery nebo Jablíčka s brusinkami jsou další recepty, které jsou na mém seznamu k vyzkoušení, hned jak to počasí dovolí:-)

A jaký recept vyzkoušíte Vy?

Dva tipy na Pohlreicha

Moje domácí kuchyně

Lehká kuchyně