Různé, běžně používané, čistící prostředky obsahují toxické látky a někdy i karcinogeny. Běžné prostředky na mytí nádobí, tablety do myček nebo čistící přípravky do kuchyně obsahují fosfáty a bělící látky na bázi chlóru.

Podobně na tom jsou i běžně používané prací prášky, které velmi často obsahují látky ropného původu, chlór, fenoly, glycerin, triclosan nebo syntetické parfémy. Ale jde to i jinak.

Jinak a šetrněji, ale stále účinně.

Volba je na Vás! Vyberte si mezi přípravky, které škodí Vám, vašemu zdraví a přírodě nebo mezi přípravky, které jsou netoxické, šetrné k vašemu zdraví a v přírodě kompletně odbouratelné?

Jak běžné prostředky na čištění, praní a mytí škodí

Podle různých přehledů a statistik se v  České republice se ročně spotřebuje přes 80.000 tun chemických čistících a úklidových prostředků. Tyto prostředky velmi často obsahují zdraví a přírodě škodlivé látky:

toxické látky a někdy i karcinogeny

  • látky ropného původu
  • chlór
  • fenoly
  • glycerin
  • fosfáty
  • a další

Ano jsou účinné, ale za jakou cenu. Po čistících prostředcích zůstávají chemická rezidua, a to jak na povrchu čištěných objektů, tak i ve vzduchu. Nebezpečné látky se pak dostávají do našeho těla přes kůži nebo dechem. Ty co utečou do přírody se nakupí v rostlinách a zvěři, přes ně zase mohou doputovat k nám lidem.

Podobně škodí prostředky na mytí nádobí, které velmi často obsahují fosfáty a bělící látky na bázi chlóru. Ty se přes odpadní vodu dostávají dále do koloběhu přírody.

Škodlivé látky z pracích prostředků se dostávají nejem do přírody pomocí odpadních vod, ale i do našeho těla z vypraného prádla. Sice po malých dávkách, ale stále a velmi často.

Bio-D Household

Jde to i jinak. Co použít?

Moderní ekologické čistící a úklidové prostředky, prostředky na mytí nádobí a přípravky na praní jsou založené na bázi přírodních minerálních látek a rostlinných složek.

Tyto přípravky jsou netoxickéšetrné k vašemu zdraví a k přírodě. V přírodě jsou kompletně odbouratelné. A jsou účinné! Váš domov s nimi vyčistíte stejně účinně a přitom bez nežádoucích vedlejších účinků. Jako doplněk a vůně se nepoužívají syntetické parfémy, ale éterické oleje, takže Váš domov nebo Vaše prádlo bude i krásně vonět.

Vyberte si šetrné a zároveň účinné přípravky

Náš tip – Bio-D Čistič a dezinfekce pro dům a zahradu

Bio-D-Home-Garden-Sanitiser-750-ml BIO-D-HOME-AND-GARDEN-SANITISER-5L-600

Bio-D Čistič a dezinfekce pro dům a zahradu je koncentrovaný, vysoce účinný univerzální prostředek, který odstraňuje pachy a snadno vyčistí a dezinfikuje podlahy, terasy, chodníčky, obklady, skleníky, sudy na zahradě, koše, odpadové nádoby a kompostéry, dřezy, kanály apod. Odstraní 99,9% bakterií.

Hypoalergenní, vhodný i pro citlivou pokožku. Bezpečný pro septik a domácí čističky.

Bio-D Čistič a dezinfekce pro dům a zahradu je k dispozici v menší 750 ml balení a velké ekonomickém balení – kanystru o objemu 5 litrů.

Kompletní řady výrobku pro dům a domácnost získala i řadu ocenění:

  • Bio-D je oceněná jako Nejlepší nákup (Best Buy)
  • nejúčinější produkt v kategoriích mytí nádobí, domácí čističe, prací prášky a čističe WC v britském Časopise odpovědného spotřebitele, Ethical Consumer Magazine.
  • Honosí se několika prestižními ekologickými oceněními jako Green Apple nebo Green Business of the Year.

Přípravky a prostředky řady Bio-D si vyberte v obchodě Econea. Při výběru čistících prostředků, pracích prášků a dalších výrobků z oblasti drogerie myslete nejen na účinnost, ale hlavně na sebe.