Když toužíte spát jako Šípková Růženka – myslet na detaily se vyplácí!

Stylová a elegantní postel, kvalitní matrace, měkký polštář, ohromné peřiny a jemná nebesa – tak přesně takhle si představujeme ideální lůžko! Škoda jen, že zůstává často pouze v našich snech.

Také na vás v koutu pokoje čeká stará, poněkud vrzající válenda? A že ten polštář už připomíná prkno, jak je jeho výplň slehlá a místo naducané peřiny z husího peří se přikrýváte larisou? Možná by bylo záhodno všechno od základu vyměnit. A možná je přeci jenom ten starý pelíšek stále dobrý a obstál by i v o dost modernější konkurenci. Co mu takhle vdechnout nový život? Co ho trochu vyšperkovat?

Hrajte si s detaily

Říkáte, že je složité, přetvořit oku příliš nevyhovující lůžko v nebeskou krásu? Věřte, že není.Stačí zapojit trochu vlastní fantazie, přidat špetku inspirace cizími nápady a hrstku vlastního umu i financí. Pokud z postele neční pružiny a se svými lůžkovinami jste až na jejich vzhled spokojeni, není zapotřebí je měnit.

Navíc, nejeden příznivec vintage a industrial stylu by vám dokonce záviděl! Opravdu, původní opotřebovanost může nakonec skvěle zahrát jako chtěný prvek. No tak, co koukáte jako péro z gauče, jde se zlepšovat!

Vymóděte lůžkoviny!

Skrze nové povlečení! Ani netušíte, jak jim nový kabátek vylepší „image“. Výběr je dnes přímo neskutečný, a tak můžete každý večer ulehat do motýlího reje, obláčků, oblázků, moře i mezi fotbalové mužstvo či běžící koně. Fotopotisky zkrátka vedou! Pokud však dáte na umírněnost a vytříbenou eleganci, pak se v obchodě podívejte po ornamentálním vzoru, decentních květech nebo damaškové klasice.

Toužíte snad spíše po něčem originálnějším?Na bílém povlečení natištěná postava princezny, kosmonauta, kostlivce, Adama, Evy či hororového vrahouna v životní velikosti potěší nejednoho vtipálka!

Saténové povlečení Joana

Saténové povlečení Joana

s-oliver-flanelove-povleceni

s.Oliver flanelové povlečení

detske-povleceni-ja-padouch-mimoni

Dětské povlečení Já padouch Mimoni

4home-bavlnene-povleceni-fialova-fantazie

Bavlnene povleceni fialova fantazie

Polštářů není nikdy dost

Jistě, na spaní stačí jeden, ale proč jich nemít víc? První měkčí, druhý buclatější, třetí ve tvaru srdíčka. Můžete je ladit do stejného barevného odstínu, preferovat jeden styl či naopak mixovat a experimentovat.

Puntíky, proužky, kostičky, veselé malované motivy či opět reálné fotopotisky – na co máte chuť? A neomrzí se vám výrazný vzor? Třeba i omrzí, ale i na to existuje jednoduché řešení – stačí pořídit do zásoby několik zajímavých povlaků a měnit je dle momentální nálady či třeba ročního období!

Podlehnete kouzlu polštářů plné postele anebo zůstanete věrni minimalismu? Záleží jen a jen na vás! A taky na velikosti lůžka, přeci jenom se na tu postel musíte vejít i vy!

U polštářů můžete vyzkoušet nejen novou barvu povlečení. Vyzkoušejte i jiný materiál samotných polštářů. Zkuste anatomické polštáře.

anatomicky-polstar-z-pametove-peny-relax-aloe-vera-profilovany-50-x-30-cm

Anatomický polštář z paměťové pěny Relax Aloe Vera profilovaný, 50 x 30 cm

anatomicky-polstar-viscopur

Anatomický polštář VISCOPUR® bamboo profilovaný 1+1 zdarma

Přehozy – Jak vše pečlivě ukrýt

Že nemáte rádi rozestlanou postel? Působí v interiéru až příliš nedbale? Řešením může být uklizení lůžkovin do úložného prostoru, avšak pokud jej nemáte k dispozici, pak vám přijde vhod vkusný přehoz! Ano, hezky všechno zakamufluje, schová a z rozbouřeného rebela udělá postelového elegána. Vybírejte spíše z těžší látky – lépe k posteli přilne a tak snadno se neshrnuje. Výborné je i řešení se stahovacími gumičkami po stranách.

Dáváte přednost praktičnosti? Volte jednodušší přehozy, které lze použít i jako samostatnou přikrývku v momentech nepříjemného cvakání zubů – ach ty starosti s rozbitým topením… nebo jen někdo zapomněl koupit dostatek uhlí na zimu?

prehoz-na-postel-imperial-kremova

Přehoz na postel Imperial krémová

prehoz-na-postel-lis-240-x-260-cm

Přehoz na postel Lis, 240 x 260 cm

Doladit celkovou atmosféru

No zajisté – dotáhnout všechno do posledního puntíku. Neupínejte svůj zrak pouze na samotný prostor lůžka, zkuste vzhlédnout i o pár desítek centimetrů výš! Co vidíte? My prázdnou stěnu, topící se v nudné šedé tmě. Není to škoda? Nestálo by za to povýšit místo svého spánku i na příjemný prostor pro čtení románků či detektivek, trávení romantických chvil nebo jen pro odpočinkové rozjímání?

Pokud voláte ano, pak na vás voláme: „Dejte do toho světlo!“ Večer už těžko přivoláte sluneční paprsky a ty měsíční jsou sice hezké, ale špatně se při nich luští popsané řádky strhujícího příběhu.  Ale nebojte – problém hravě vyřeší stylová lampička – retro či futuristická, se stínidlem či bez, na zdobné nožce či v podobě koule, kvádru, kostky…

I s osvětlením si můžete hrát! A pokud toužíte po něčem originálnějším,zapojte do hry světelné LED řetězy s žárovkami různých tvarů i barev nebo polepte stěny fosforeskujícími nálepkami!

Tip: Dejte pod jeden z polštářů pytlíček se sušenou levandulí, mateřídouškou či s kvítky růže – vonné esence mají uklidňující účinek, a pokud netrpíte pylovou alergií, zaručí vám skutečně klidné spaní!

Tak honem! Skočte do svého flanelového pyžama a oddejte se slastnému lenošení ve svém vylepšeném, spacím koutku! Odměnou budiž pověstný růžový spánek a třeba i další odškrtnutá kniha na seznamu čtenářské výzvy.

p.s. Nezapomeňte na kvalitní matrace.