Asi jste také zkoušeli „zaručené“ recepty, jak zhubnout. Na chvíli jste možná i nějaká ta kila odložili, ale v momentě, kdy jste se vrátili k běžné stravě, jste opět vše nabrali zpět a možná i s nějakým bonusem navíc. A v tomto duchu se vaše pokusy o hubnutí mohly opakovat i několikrát.

Pokud si přejete zhubnout jednou pro vždy, je lepší obrátit se na skutečné odborníky, kteří již pomohli více než 90.000 Čechů a Češek zhubnout trvale bez jo-jo efektu. „Minulý rok jsme si dělali průzkum u naší klientely a z něj vzešlo, že lidé s námi hubnou především proto, že mají oporu ve svém výživovém poradci,“ říká Věra Burešová, hlavní dietoložka NATURHOUSE a dodává: „Z výzkumu dále vyplynulo, že naši klienti hubnou proto, aby se stali atraktivnějšími pro sebe a své okolí a zmírnili zdravotní problémy, které z nadváhy a obezity pramení.“

Zde jsou 3 důvody, proč hubnout s podporou:

Štíhlý=atraktivní… aneb i šaty dělají člověka

Kdo by nechtěl mít štíhlý pas, ploché břicho, štíhlé nohy a malý zadek? A ještě k tomu nosit pěkné oblečení v jiné barvě než černé. Takovou zkušenost má také Marie (54 let) z Českých Budějovic, která zhubla více než 60 kg: „Nejen, že jsem byla neforemná, ale i oblečení v nadměrných velikostech bylo prakticky k nedostání. Když už nějaké bylo, vypadala jsem jak tmavý pytel. Teď je ze mě úplně někdo jiný, získala jsem zdravé sebevědomí, oblékám se do běžných konfekčních velikostí a všichni mě obdivují za to, co jsem dokázala,“ pochvaluje si.

Jak dodává, nejvíc si užívá nejen krásné štíhlé postavy, ale také nepřeberného množství oblečení v různých barvách a dostupných cenách. „Umím si udržet svoji štíhlou linii. Největší motivací je mi právě původní oblečení, z kterého jsem si pár kousků uschovala do šatní skříně. Když se podívám na ten neforemný pytel, a jaké peníze stál, vím, že jsem udělala dobře, že jsem se svěřila se do rukou skutečným odborníkům.“

Jak to chodí ve výživové poradně

Dle výsledků bioimpedančního měření, zdravotního stravu a stravovacích návyků Vám výživový poradce stanoví jídelníček na míru Vašich potřeb. Jak celý proces probíhá?  Přečtěte si celý článek: Jak to chodí ve výživové poradně?

Štíhlý=zdravý

S nadváhou a obezitou jdou ruku v ruce zdravotní problémy, na což významně upozorňují také praktičtí lékaři. Podle studie VZP trpí každý třetí Čech nadváhou a každý pátý obezitou. Tato smutná čísla nás pak řadí k jedněm z nejtlustších národů světa. Ze zdravotních problémů se jedná nejčastěji o onemocnění srdce a cév, kloubů, poruchy spánku, problémy s plodností, menstruačním cyklem atd., výčet by byl opravdu hodně dlouhý.

Pan Zdeněk z Plzně zhubl ve výživové poradně NATURHOUSE 25 kg a jak sám říká: „Se shozenými kilogramy odešly i vleklé zdravotní potíže. Můj ošetřující lékař byl mile překvapen a pochválil mě. Dokonce mi snížil dávkování léků na vysoký krevní tlak, cholesterol a štítnou žlázu. Já sám na sobě poznal, že se méně potím a nezadýchám se po pár metrech chůze do schodů.“

Štíhlý=sebevědomý

Z psychosociálního hlediska mají „tlouštíci“ často nízké sebevědomí. To jim pak komplikuje osobní i pracovní život. Hůře si hledají životního partnera, ale například také zaměstnání. „Často se setkávám s klienty, kteří se stydí svléknout do spodního prádla, abych je mohla zvážit a zjistit jejich přesnou hmotnost a poměry tělesných tkání,“ uvádí výživová poradkyně Věra Burešová a doplňuje: „Nechci si ani představovat, jaký stud za své tělo mohou pak prožívat v intimním životě.“

Ale ani v pracovním životě to není žádná výhra. Při vstupním pohovoru do nového zaměstnání mohou zaměstnavatelé mít předsudky, že jejich budoucí zaměstnanec nebude stíhat rychlé pracovní tempo anebo bude často na neschopence kvůli zdravotním problémům, jejichž původ často pramení právě v nadváze a obezitě.

To ostatně potvrzuje i paní Daniela z Prahy, která musela svému zaměstnavateli slíbit, že zhubne, aby mohla dostatečně reprezentovat firmu: „Se šéfem jsme se dohodli, že mohu nastoupit, ale do půl roku zhubnu alespoň 15 kg. Svěřila jsem se tedy do rukou odbornicím z NATURHOUSE. Oněch 15 kg jsem shodila po 3 měsících a do půl roku jsem byla na své optimální váze 65 kg, kterou jsem měla naposledy před prvním těhotenstvím,“ usmívá se nyní již šťastná paní Daniela.

Ať je váš důvod, k tomu začít hubnout, jakýkoliv, vždy se vyplatí hubnout s podporou lety prověřených odborníků, kteří pomohli již tisícům spokojených klientů.