Máte stálou práci se stálým platem, žijete stále na stejném místě, jenže náklady na život se vám neustále zvyšují? Dnes vám poradíme, jak ušetřit. A to především na spotřebě vody. A nebojte se – na komfortu jejího užívání v domácnosti se nic nezmění. Mnohdy na tom budete lépe – a to nemluvíme o ušetřených penězích.

Jak dosáhnout uspory vody v domácnosti?

Je vůbec možné doma snížit spotřebu vody? Základem jsou úsporné spotřebiče. Pračka a myčka – ty „žerou“ vodu po desítkách litrů. Jejich úspornější verze (mnohdy patří do energetické třídy A+++) mají výrazně nižší spotřebu vody za udržení stále vysoké kvality provozu.

Nejpíše si říkáte, že je to fajn, že usporné spotřebiče vám sníží náklady na vodu, jenže jejich pořizovací cena je poměrně vysoká. A vy jste si třeba nedávno koupili novou pračku či myčku (leč třeba ne zrovna šetrnou k přírodě). Neexistuje levnější způsob, jak ušetřit za vodu? Ano opravdu takový je.

Energetický štítek

Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti a pod.

zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Energetický_štítek

Úsporné perlátory Watersavers

Až 70 % vody pro svou osobní potřebu můžete ušetřit.

A stačí vám k tomu investice pár set korun. A to je jediný výdaj, který musíte udělat. Jak se ten zázrak jmenuje? Vyrábí ho Češi a jmenuje se Watersavers. Jde o úsporné perlátory, které nasadíte na ústí vodovodních baterií například v koupelně či kuchyni. Díky menšímu průtoku výrazně snižují spotřebu vody…

Perlátory české firmy Watersavers vám zajistí úsporu vody a energie potřebné k jejímu ohřevu v rozmezí 22-78 %.

„Ale když proteče kohoutkem méně vody, budu jí potřebovat více, abych si umyl…“

To platí v případě, že máte doma perlátory, které si „zaškrtí“ průtok, ale zároveň protékající vodu nesoustředí přes malinké trysky do silného proudu. Jenže právě Watersavers šetří vodu a zároveň to při jejím využívání ani nepoznáte. U některých modelů si intenzitu proudu (a tedy i úsporu vody) můžete sami regulovat.

Šetřič Watersavers RA10H

Univerzální šetřič vody pro sprchy s hladkým designem, česká výroba

Sprchový šetřič RA10 české firmy Watersavers vám zajistí úsporu vody a energie potřebné k jejímu ohřevu v rozmezí 22-67 %. 

Sprchový šetřič RA10 můžete koupit na econea.cz

Šetřič Watersavers RA6 24A

Vysoce úsporný perlátor s vnějším závitem a antivandal úpravou.

Šetřiče vody Watersavers jsou určené pro umyvadla i dřezy se všemi běžnými typy vodovodních baterií. Model RA6 24A má vnější závit (M24x1).

Sprchový šetřič RA6 24A můžete koupit na econea.cz

S jedním perlátorem může běžná rodina za rok ušetřit v průměru přes 10.000 litrů vody.

Úsporné sprchové hadice či hlavice Hihippo

Další značkou „eko perlátorů“ je Hihippo. Stejného principu využívají úsporné sprchové hadice či hlavice. Zmenší průtok vody, ale zesílí ho pomocí trysek – takové řešení mají například hlavice Pulse či Ecocamel.

Jak vyměnit perlátor

Výměna za standardní perlátor je jednoduchá a zvládne jí doslova každý. Perlátor jen odšroubováním vyměníte za stávající, neúsporný. Stejně tak čištění je velmi snadné.

Perlátor Hihippo HP-1055

Perlátor Hihippo HP-1055 vám zajistí úsporu vody a energie potřebné k jejímu ohřevu v rozmezí 30-85 %. Průtok si můžete velmi snadno nastavit ručně. Přitom v komfortu a účinnosti mytí rukou nepoznáte rozdíl. Patentovaná technologie omezuje průtok vody a mísí jí se vzduchovými bublinkami a voda pak působí krásně nadýchaně.

Perlátor Hihippo HP-1055 můžete koupit na econea.cz

V čem je vlastně háček?

Proč takové řešení nevyužívají všichni, aby ušetřili vodu? A naštvali tak dodavatele „kohoutkovky“ do našich domácností? Odpověď je jednoduchá – nevědí, že něco tak účinného existuje. Mrkněte se na e-shop pro „malé hrdiny“ Econea.cz, kde prodávají úsporné perlátory, které vám ušetří až 70 % nákladů na vodu.

Úsporná sprchová hlavice Pulse Eco Shower

S úspornou sprchovou hlavicí Pulse Eco Shower běžná čtyřčlenná rodina ušetří asi 26.000 litrů vody, 55 % energie na její ohřev a celkem minimálně 4.500 Kč ročně (a spíše více)Přitom zůstane zachován vysoký komfort sprchování a účinnost mytí.

Sprchová hlavice Pulse Eco Shower můžete koupit na econea.cz