Jaký je rozdíl mezi granulemi ze supermarketu, prémiovými krmivy a superprémiovými

Věděli jste, že v levných granulích ze supermarketu je dokonce i celulóza? Nebo že je v nich nahrazeno maso sojovým proteinem, který nejsou psi schopni strávit? Navíc jsou tyto ekonomické granule často kořeněné, nebo přibarvované, což v důsledku znamená, že obsahují více odpadních látek, než si naši psi zaslouží.

Zvažte dobře, kterou cestou půjdete

Přesto, že se snažíme v poslední době chovat co nejvíce ekonomicky, to znamená neutrácet za provoz domácnosti příliš vysoké částky, měli bychom však zvážit, zda ekonomická čili levná krmiva jsou pro naše čtyřnohé domácí mazlíčky vhodná.

Čím vyšší kvalitu stravy svému mazlíčkovi nabídnete, tím vyšší kvalitu života bude mít.

Nebude trpět různými potravními intolerancemi nebo alergiemi, nebudou mu chybět důležité minerály a vitamíny nezbytné pro zdraví každého psa. A vy díky kvalitnějšímu krmivu nakonec ušetříte na výdajích za veterinární léčbu vašeho psa. Není právě toto mnohem ekonomičtějších a hlavně pro vašeho psa přijatelnější chování?

Levná čili ekonomická krmiva ze supermarketů

Odlišná barevnost či neobvyklý tvar těchto krmiv je často tím jediným, na co nás tato levná krmiva mohou nalákat. Jejich takzvaně výhodné ceny jsou možná výhodné pro naše peněženky, ale nikoli pro trávení a zdraví prospěšnost našich domácích mazlíčků. Pokud si spočítáme, že za 150,- Kč v supermarketu můžeme pořídit dokonce až 10 kg granulovaného krmiva, musí nám nutně dojít, že jeho kvalita nemůže být dobrá. Psi po konzumaci takové stravy vyprodukují doslova obrovské množství výkalů a navíc mohou mít i potíže s vyprázdněním v důsledku zácpy, kterou jim krmivo způsobilo.

Není ničím výjimečným, že váš pes po takovém krmivu bude dokonce přibývat na váze, protože kvůli nevhodnému složení levného krmiva ho běžná dávka nijak nezasytí. Bude totiž potřeba, aby ho zkonzumoval větší množství, a přitom svému organismu dodá jen minimum potřebných výživných látek.

Prémiová, čili standardní krmiva

V případě standardních čili prémiových krmiv musíte počítat s tím, že v nich bývá maso obvykle nahrazováno masokostní moučkou anebo je v nich použito maso neurčitého původu. Není to typ krmiva vhodný pro štěňata nebo koťata, která potřebují ke svému správnému vývoji vysoký obsah živin v krmivu. Při krmení tímto druhem krmiva se tudíž nevyvinou tak, jak by tomu mělo být u dokonalého představitele daného plemene.

Superprémiová krmiva jako správná volba

Superprémiová krmiva mají vysokou hustotu živin a dodají vašemu zvířeti tolik energie, kolik opravdu potřebuje.

Představují 100% kompletní vyváženou stravu.

S tímto druhem stravy mohou i nemocní nebo stárnoucí psi prožít plnohodnotný a dlouhý život. Vždy je potřeba vybrat jen správný zdroj bílkovin. Ke kvalitním superprémiovým granulím není nutno dodávat žádné potravinové doplňky, mohlo by to způsobit předávkování. Maso či masokostní moučka v těchto krmivech má vždy jasný původ, například losos.

V případě správného doporučeného skladování tato krmiva vydrží dlouho čerstvá, navíc pomáhají vašemu psovi udržovat čisté zuby a nepůsobí mu žádné trávicí či jiné obtíže.