Co je tetrischallenge? Instagram, Facebook nebo Pinteres jsou plné příspěvků s hastagem #tetrischallenge

Jde o posty, kdy jsou vidět věci vyrovnané v úhledných řadách a v jejich blízkosti ležící člověk a podobné variace. Srovnané hromádky a vyrovnané řady odkazují na jednu z nejpopulárnějších a nejznámějších videoher a her na PC a v mobilních telefonech Tetris.

p

Tetris

Hru Tetris naprogramoval ruský Alexej Pažinov již v roce 1984. Postupně se rozšířila do světa a dostala se na všechny platformy.

Ve hře jde o skládání dílků do sebe. Dílky se skládají ze 4 čtverečků, padají po obrazovce a hráč je rovná do zdi od dolního konce hrací plochy. Řádek zaplněný bez děr zmizí. Hráč se snaží co nejdéle „odmazávat“ řádky; hra končí, když zeď dostoupí horního okraje hrací plochy.
Najednou můžou zmizet maximálně čtyři řádky, čehož lze dosáhnout jen dílkem I; takovýto tah se nazývá tetris.

Více na tetris.com a wikipedii.

 #tetrischallenge

Vyrovnané hromádky můžete sledovat u sportovců, například u běžců, kteří chystají na ultra závod nebo cestovatelů před cestou. Za velkou popularitu #tetrischallenge v posledních měsících mohou různé bezpečnostní a záchranné složky v různých zemích, které vyskládaly své vybavení ve stylu tetrisu vedle svých vojenských nebo záchranářských vozidel.

#tetrischallenge se šíří po celém světě a napříč různými obory. a zejména na instagramu se objevují nové a nové posty označené tímto hastagem.

Zde je pár ukázek #tetrischallenge: