Pochmurné a nevlídné počasí má vliv i na lidskou psychiku. Na podzim začínáme trpět splíny, chybí nám sluneční paprsky a máme pocit, že dny jsou tmavé, vleklé a nenaplněné. Nenechte se negativně ovlivnit plískanicí za okny a zatočte se špatnou náladou.

Rozhýbejte tělo

I když je za okny nevlídno a vám se nechce vystrčit nos z domu, pohyb vám dodá endorfiny a rozproudí krev v žilách. Můžete vyrazit do fitness centra, na bazén, na hodinu jógy nebo jenom na procházku. Přijdete na jiné myšlenky, uděláte něco pro své zdraví a kdo ví, třeba potkáte známého, kterého jste už dlouho neviděli, a zajdete na kávu.

Náš tip >> zapojte se do Výzvy 21, skvělého fitness programu, který vede kouč Tomáš Jehlička. Více o programu naleznete zde, podívejte se na >> Výzva21

Poslouchejte hudbu

Hudba dokáže probudit emoce, uklidnit i optimisticky naladit. Záleží jistě na tom, jaký žánr zvolíte. Pokud máte chmurnou náladu, není zrovna nejlepší nápad pustit si dojímavé balady se smutnou tématikou a tklivou melodií.

Zkuste naladit rytmy, které máte spojené s pozitivní událostí či radostným okamžikem. Zaposlouchejte se do něčeho, co vás zvedne ze židle a nutí do tance. Každý má jiný v kus, ale výborným lékem na špatnou náladu jsou staré dobré hity 80. a 90. let.

Družte se

Snažte se nebýt sami. Zajděte na kávu s kamarádkou, navštivte příbuzného, na kterého jste už dlouho neměli čas, vezměte partnera do kina. Zkrátka a dobře, nebuďte sami a najděte si nějaký způsob, jak vyrazit mezi lidi.

Řada z nás má v dnešní době tendenci komunikovat pouze elektronicky, někdy to ale nestačí a je potřeba vyrazit do společnosti, abychom se rozveselili, našli jiný úhel pohledu nebo zjistili, že někdo má mnohem závažnější starosti, než se kterými si lámeme hlavu sami.Pochutnejte si

Podzim je spojený také s různými chutěmi. Poslední dobou roste obliba dýně – dýňové polévky, dýňové rizoto a dokonce i dýňové cappuccino na nás od začátku podzimu koukají z reklam a přebalů barevných časopisů. Zkuste uvařit něco nového nebo naopak nevařte vůbec nic a zajděte si na něco dobrého do restaurace. V chladné dny vás nejlépe zahřejí hutné polévky, zázvorový čaj s medem nebo svařené víno. Není žádným překvapením, že náladu pomůže zvednout kvalitní čokoláda.

Hýčkejte se

Dopřejte si čas sami pro sebe. Můžete se nechat opečovávat v profesionálním wellness salonu nebo si vyčlenit několik minut sami pro sebe v klidu domova. Máte-li chmurný den, je ideálním řešením horká voňavá vana se spoustou pěny. Relaxujte a nechte své tělo, aby si odpočinulo a nasbíralo potřebnou energii.

Nezapomínejte na vitaminy

S příchodem chladného počasí je potřeba zásobovat tělo vitamíny a minerály, aby získalo potřebnou imunitu – ať už ve formě doplňků stravy nebo přímo z potravin. Není žádným tajemstvím, že nejlepším zdrojem vitamínů je čerstvé ovoce. Vhodné jsou také bylinkové čaje, vyzkoušejte šípek, echinaceu, zázvor, meduňku či černý bez.

O vitamínech si více přečtěte v článku Vitamíny doplňujte pravidelně., který najdete v magazínu Uspesnadieta.cz