Nenápadně vypadající přístroj, který snadno upevníte na zápěstí, to je fitness náramek nebo někdy také chytrý náramek. Na první pohled obyčejné zařízení, které sleduje vaše pohybové aktivity, ale zdání někdy klame. Pokud si vyberete skutečně dobrý fitness náramek, získáte neocenitelný zdroj informací a také neotřelý módní doplněk.

Vyspělý chytrý náramek, popřípadě hodinky, umí snímat počet nachozených kroků, vaši spánkovou aktivitu, aktuální čas, a pochopitelně jej lze synchronizovat s mobilním telefonem. Zákazníci vybírají tento druh elektroniky podle parametrů jako poměr cena/ výkon, dostupná cena, výdrž baterie a v neposlední řadě také možnost výměny pásku, a tedy příležitost sladit hodinky s outfitem.

Jaké jsou podle recenzentů nejspolehlivější fitness náramky?

Fitness hodinky by měly být v první řadě spolehlivé a odolné. Je nasnadě, že s nimi budete pobývat venku a během soustředěných sportovních výkonů se může stát, že s nimi nebudete zacházet jako v rukavičkách. Měly by tedy být vyrobeny z trvanlivého materiálu, který se jen tak nepoškodí.

Na prvních dvou místech nejoblíbenějších fitness náramků se umístily ty od společnosti Fitbit.

1. FITBIT CHARGE 3

Patří mezi ty dražší, poněvadž jej seženete za zhruba 3 500 Kč, zato ale automaticky rozpozná aktivitu a je dodáván s množstvím vyměnitelných řemínků. Disponuje vlastní platební bránou Fitbit Pay. Má i své nevýhody, alespoň dle recenzí uživatelů. Mezi nejzásadnější patří vyšší cena, krátká výdrž baterie a nevestavěná GPS navigace.

Nový model

 

2. FITBIT INSPIRE HR

I tento náramek se řadí mezi ty dražší, zaplatíte kolem 2 500 Kč. Vybírat lze z množství barevných variant, má speciální funkce pro ženy a spoustu dalších menších funkcí. Zákazníci si u tohoto modelu stěžují na cenu, kratší výdrž baterie a černobílý displej.

3. SAMSUNG GALAXY FIT SM-R370

Na třetí místo se probojoval náramek od Samsungu. Seženete jej minimálně za 2 000 Kč, ale vykompenzuje to jeho voděodolnost, pohodlnost při nabíjení a automatická detekce pohybové aktivity. Za jakési mínus se může považovat to, že nedisponuje GPS a je k sehnání pouze ve dvou barevných variantách.

4. SAMSUNG GEAR FIT2 PRO

Uživatelé tohoto náramku si pochvalují veliký barevný displej, mnoho doplňkových funkcí a dokonce schopnost přehrávat hudbu. Na co si naopak stěžují, je přemrštěná cena. Konkrétně tento model seženete za cca 4 500 Kč, což je dle recenzentů skutečně hodně. Dále není kompatibilní s iOS a má celkem krátkou výdrž baterie.

5. HONOR BAND 5

Cenově dostupný model (kolem 900 Kč), který nad ostatními ční svou dlouhou výdrží baterie a možností ovládat jím hudbu a fotoaparát v telefonu. Uživatelé poněkud haní nepochopitelný manuál a obtěžující jas displeje, který příliš září i při stažení na minimum.

Další doporučené modely: Xiaomi Mi Band 4, Polar A370, Garni Q-102HR, Huawei Band 3 Pro, UMAX U-Band 116 HR, …

Kompletní přehled fitness náramků najdete zde >>