Kokosový olej nemusí být používaný pouze v kuchyni, ačkoliv je velmi oblíbený právě pro svou kvalitu při vaření. Kde všude můžete kokosový olej využívat? To se dozvíte v dnešním článku.

1. Kokosový olej na vlasy

Jak už jsem zmínila výše, kokosový olej nemusí být nutně využívaný pouze při přípravě jídel. Jedna z možností, kde můžete čerpat z jeho benefitů je právě péče o vlasy.

Díky kokosovému oleji budou vaše vlasy zdravější, zářivější a pevnější. Na rozdíl od obyčejných masek či prostředků na zlepšení vlasů, je kokosový olej unikátní v tom, že pronikne do vlasu a vyživuje vlas zevnitř ven. Výsledky při užívání kokosového oleje uvidíte už po několika dnech.

A jak aplikovat kokosový olej?

Můžete si buď zakoupit už přípravky, které jsou stoprocentně přírodní a s vysokým obsahem kokosového oleje nebo si stačí zakoupit kokosový olej, nanést na vlasy, nejlépe nechat pár minut působit a poté důkladně vymýt. Z kokosového oleje si také můžete připravit domácí masky na vlasy.

2. Kokosový olej pro péči o pleť

Kromě vlasů, se kokosový olej skvěle postará také o vaši pleť.

Pozor však na to, jaký tip pokožky máte. Kokosový olej je spíše pro suché či polosuchý typy pleti. Pokud trpte mastnou pletí, kokosový olej vám nejspíše tolik nepomůže. 

Opět můžete najít na trhu spoustu krémů a přípravků, které obsahují kokosový olej. Můžete také ale použít kokosový olej místo odličovací vody. 

3. Kokosový olej pro bělejší úsměv

Kokosový olej je přínosem nejen pro vaši pleť a vlasy, ale také pro zářivější úsměv a vaše zuby. Stačí si každý den nanést kokosový olej na zuby a jemně masírovat. Můžete aplikovat prstem či dát olej na kartáček. 

Nečekejte zázraky jako vidíte při chemických bělení, ale kokosový olej vám oproti chemickému bělení nijak zuby nezničí a také pomůže.

4. Kokosový olej pro příjemnější masáž

Využijte kokosový olej pro příjemnější masáž a nemusíte utrácet za předražené produkty vhodné na masáž. Olej se skvěle roztírá a navíc má také příjemné aroma. 

Kromě příjemného masírování dodá olej také potřebné živiny pokožce, takže spojíte příjemné s užitečným.

5. Kokosový olej do koupele

Teď, když už máte po kokosovém zábalu na vlasy, odlíčily jste se kokosovým olejem, takže vaše pleť je čistá a vyživená, úsměv máte díky oleji bělejší a záda rozmasírovaná, stačí už poslední krok, který přispěje vašemu zdraví, ale hlavně také psychice. 

Vyzkoušejte kokosovou koupel. Stačí přidat čajovou lžičku do napuštěné horké vany, nechat rozpustit a klidová seance může začít. Pusťte si oblíbenou hudbu, zapalte si svíčku a na pár minut vypněte. Distancujte se od svých problémů a užívejte si klidnou koupel. 

autor článku: Kateřina Malínková

úvodní foto:  monicore z Pixabay 

Naše kokosové tipy

Purity Vision Kokosová sada BIO (3 ks)Blahodárné a všestranné použití

Tři druhy kokosových olejů v BIO kvalitě se ukrývají v této praktické dárkové sadě. Jedinečnou vlastností kokosových olejů je jejich univerzálnost. Lze je využívat jak v kuchyni, tak i jako kosmetiku.

Sada obsahuje Raw BIO Kokosový olej, BIO Panenský Kokosový olej a BIO Kokosový olej bez vůně.

Two cosmetics Balzám na rty Tykokos (7 g) – Se zvláčňujícím kokosovým olejem

Tento kokosový zázrak od Two cosmetics je záchranou i pro ty nejsušší rty a navíc báječně chutná. Obsahuje kokosový olej a bambucké máslo, které spolu účinně bojují proti popraskaným a vysušeným rtům. Chrání je před slunečními paprsky i mrazem. 

Sada: 2x KOKOSOVÁ MISKA + 2x LŽIČKA

Kokosové misky byly vyrobeny z kokosových skořápek, které byly původně myšleny jako odpad. Tyto kokosové skořápky byly vybroušeny, vyleštěny a natřeny ručně vyráběným kokosovým olejem. 

Každá kokosová miska je 100% přírodní produkt. Přibližná výška kokosové misky ORIGINAL M je 6-8cm, přibližná šířka je 11-13cm, přibližný obsah je 300-500 ml.

Vidličky a lžičky jsou ručně vyrobené ze 100% kokosového dřeva a natřené kokosovým olejem. Vidličky a lžičky jsou dlouhé přibližně 16 cm.