Chystáte si plány na léto, máte rádi přírodu a cestování? Zavítejte na jedno z míst, kde je voda tak čistá, že uvidíte až na samotné dno a užijte si klidnou a nerušenou dovolenou v přírodě. Nemluvě o tom, že taková místa jsou velmi romantická. Popadněte tedy karavan nebo si sbalte stan a vyražte za zážitky!

Jezero Moraine v Albertě

V Kanadě byste měli navštívit ještě jedno jezero, a to jezero Moraine v provincii Alberta, které se rozléhá v Národním Parku Banff. Jezero je průzračné a krásně sytě modré díky svým minerálním ložiskům, které mu propůjčují barvu. Je taktéž obklopeno horami, kde sníh taje a stéká přímo do něj. Sami uvidíte že, čím blíže k němu stojíte, tím více modř ustupuje a je jasnější. Oblíbenou činností turisty, jak si tento zážitek užít naplno, je jízda na kánoích skrze jezero na vodní hladině, která se zdá jako zrcadlo.

autor: Isingpraise from Pixabay 

Jezero Flathead v Montaně

Křišťálové průzračné jezero Flathead, v Montaně, bylo vytvořeno již před tisíci lety ledovcem z doby ledové. Na území státu Montana zaujímá plochu 518 kilometrů čtverečných. Ačkoliv se jezero může zdát mělké, na některých místech dosahuje hloubky až 90 metrů.

autor: angrit from Pixabay 

Jezero Huron v Ontariu

Jedno z nejčistších jezer planety se nachází v Ontariu, v Kanadě, a patří k pěti největším jezerům v Severní Americe. Jezero Huron je proslulé a vyhledávané turisty díky vraku nákladní lodi, který odpočívá na dně v přístavu Big Table a, díky průzračné vodě, se dá snadno spatřit pouhým okem. Turisté i přesto častěji volí možnost potápění v blízkosti onoho vraku pro umocnění prožitku.

Zelené jezero v Rakousku

Z Ameriky jsme se přesunuli až do Evropy za Zeleným Jezerem, které má velice zajímavou vlastnost. Tou vlastností, a zároveň také výjimečností, je, že jezero není samo o sobě nikterak hluboké. Jeho původní hloubka byla kolem jednoho metru, ale díky tajícímu sněhu, který se mění ve vodu jež stéká až do jezera, jeho hladina v létě každoročně stoupá o 12 dalších metrů. Pod hladinou se vám poté nabízí neuvěřitelný a dechberoucí pohled na zatopený park, který vám zůstane vryt v paměti.

Křišťálová jezera v Polsku

V Evropě ještě chvíli zůstaneme. Pro výlet v přírodě u krásného jezera s průzračnou vodou nemusíte cestovat daleko do Ameriky, stačí zajet k našemu sousedovi Polsku. V Tatranském Národním Parku se skrývá skupinka pěti křišťálově čistých jezer, která vám dozajista seberou dech stejně tak, jako jezera již zmíněná.

článek napsala: Adriana Kubínová