Máte rádi kávu a chtěly byste si pořídit kávovar? Poradíme Vám s výběrem kapslového kávovaru, který Vám při výrobě kávy ušetří mnoho času a energie. Skvělá káva může být pro někoho chvilka odpočinku při odpoledním posezení s rodinou či přáteli, pro jiného vzpruha pro nadcházející náročný den.

Ranní či odpolední šálek kávy se stal nedílnou součástí našeho života. Někdo si bez kávy nedokáže představit ani den, pro někoho jiného to může být pouze posezení s přáteli či obchodní jednání.

A proč zvolit kávovar na kapsle? Kapslové kávovary jsou velmi oblíbené pro jednoduché použití a rychlou přípravu skvělé kávy. Velká nabídka různých kapslí také ještě více zvyšuje jejich oblíbenost a milovníkům kávy nabízí díky tomu velkou rozmanitost.

Základní představení kapslových kávovarů

V posledních letech se moderními zařízeními pro přípravu kávy staly kapsle. Ty Vám domů přináší kávu s bohatou mléčnou pěnou, cappuccino, latte macchiato, italské espresso a další kávové speciality, které si zamiluje každý.

Kapslové kávovary jsou navrhovány v jednoduchém a kompaktním řešení.

Proč zakoupit kapslový kávovar?

Ne každý by chtěl pečlivé přípravě kávy věnovat tolik času a energie. Většinou si každý z nás chce svůj oblíbený šálek kávy, cappuccina nebo horké čokolády vychutnat snadno, rychle a bez zbytečného zdržování přípravou nápoje. To je hlavní důvod, proč se kávovary na kapsle staly velkým hitem nejen u nás, ale i ve světě.

Kávovary si získaly velké množství příznivců, jelikož jejích používání je velice jednoduché, nenáročné a jejich pořizovací cena je nízká. Výhodou kapslových kávovarů je široká nabídka nápojů, které si díky tomuto spotřebiči můžete připravit. Práce s přístrojem je velice jednoduchá, tudíž ji zvládne v podstatě každý.

Stačí vložit kapsli s Vaším oblíbeným nápojem a spustit.

NESPRESSO Krups Inissia XN100510

NESPRESSO Krups Inissia je extrémně tichým, čistým, moderním a komfortním řešením pro přípravu kávy. Navíc šetří energii. Inissia XN100510 se řadí k energeticky úsporné třídě A.

Má plně automatický systém, který vhodí kapsli do zabudovaného kontejneru o kapacitě až 11 kapslí. Při přípravě šálku stačí pouze stisknout tlačítko a zvednout páku. Vše ostatní zvládne chytrý kávovar za vás. 

Krups Inissia XN100510 má velký výkon, pracuje pod tlakem 19 barů a vaši kávu nahřeje již za 25 sekund. Automatické dávkování nápoje zajistí inovativní Flow stop systém. Vybrat si můžete ze 2 nastavitelných velikostí šálku.

Kde objednat: Alza.cz | Mall.cz | Kasa.cz

Parametry kapslových kávovarů

Při výběru kávovaru je důležité se zaměřit především na jeho parametry, které jsou pro správný výběr nepostradatelné. Jedná se o tyto parametry:

 • parní tlak
 • příkon
 • design
 • konstrukce
 • ovládání
 • vybavení a funkce
 • údržba
 • cena
 • a dostupnost kapslí.

Parní tlak

Parní tlak je u kapslových kávovarů důležitý parametr. Čím je vyšší, tím lépe. Na skvělé espresso Vám postačí tlak 9 bar a více. Pokud si chcete opravdu dopřát, velmi kvalitní kávovary dosahují i 19 bar. V dnešní době jsou k dispozici i přístroje, které nedosahují ani 4 bar. Ty ale nepřipraví kávu plné chutě, dočkáte se spíše kávy překapávané.

Příkon

Dalším důležitým parametrem je příkon. Čím vyšší je hodnota příkonu, tím rychlejší ohřev a kratší doba přípravy nápoje. Pro minimalizace vyšší spotřeby energie je většina kapslových spotřebičů vybaveny funkcí Stand by režim nebo funkcí automatického vypnutí.

Design

Kapslové kávovary jsou zhotovovány v moderním provedení – různých barvách a tvarech. Výběr přístrojů je opravdu široký. Vzhled Vámi zakoupeného kávovaru by měl odpovídat prostředí a barvám Vaší kuchyně.

Konstrukce

U konstrukce byste se měli zaměřit zejména na velikost nádoby na vodu. Objem nádržky se pohybuje zhruba mezi 0,6 a 1,3 litru. V každém případě je vždy lepší vybírat spíše objemnější model, protože se můžete vyhnout častému doplňování vody.

Ovládání

U kávovarů se můžete setkat s mechanickým a elektrickým ovládáním. Mechanické probíhá pomocí tlačítka, kdežto elektrický přístroj se ovládá pomocí dotykového panelu.

Vybavení a funkce

Řada spotřebičů nabízí několik skvělých funkcí, ani kapslový kávovar není výjimkou. Několik funkcí, které tento kávovar nabízí, si zmíníme.

 • Automatické šlehání mléka – Funkce automatického šlehání mléka je výhodou pro milovníky skvělého a lahodného cappuccina a latte macchiata. Díky této funkce se nemusíte omezovat na sušené mléko v kapsli.
 • Průhledná nádobka nebo ukazatel množství vody – Spuštění kávovaru bez doporučeného množství vody by nemuselo dělat dobrotu. K přehledu o množství vody je vhodná průhledná nádobka či ukazatel množství vody, který se v něm právě nachází.
 • Zásobník použitých kapslí – Při častější konzumaci nápoje z kávovaru jistě oceníte zásobník na použité kapsle. Díky tomuto zásobníku nemusíte každou již použitou kapsli zvlášť vyjímat.

Údržba

Některé kávovary jsou vybaveny funkcí automatického čištění a odvápňování. Údržba je velice jednoduchá. K čištění se používá speciální destičky, která se vloží do kávovaru. Pod hubici se dá hrnek či jiná nádoba na vodu, do které bude odtékat voda. Poté se spustí program a kávovar se díky tomu pročistí horkou vodou.

Cena

Jedním ze zásadních kritérií je cena. Nejen v případě kapslových kávovarů se cena odvíjí od vybavení, funkcí a závislosti na kompatibilních kapslích. Levnějšími modely jsou kávovary na kapsle Nascafé Dolce Gusto a Tassimo, dražšími potom jsou kapsle pro Nespresso.

Dostupnost kapslí

Dostupnost kapslí s různými příchutěmi už nepředstavuje klíčový problém při výběru kávovaru. V mnoha specializovaných prodejnách či e-shopech naleznete několik druhů. Pokud máte rádi cappuccino či latte macchiato, doporučuje se kávovar s tryskou sloužící pro výrobu pěny z mléka.

Nabídka kapslí pro  Nescafé Dolce Gusto | Tchibo | Tassimo | Nespresso 

TASSIMO My Way TAS6004

Připraví váš oblíbený nápoj stiskem jediného tlačítka. Patentovaná technologie TASSIMO INTELLIBREW rozezná a připraví nápoj podle čárového kódu na kapsli. 

Unikátní personalizace nápojů pomocí individuálního nastavení intenzity nápoje, teploty a velikosti s uložením do paměti. Panel s dotykovými tlačítky pro intuitivní a snadné ovládání. Perfektní kvalita nápojů díky inteligentní spařovací jednotce.

Na výběr ve třech barvách: bíle, červené a černé.

Kde koupit: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

Jaké lze připravit nápoje?

Před výběrem kapslí, byste se měli rozhodnout, jakým nápojům dáváte přednost a jaká značka pro Vás bude ta pravá. 

Klasická káva

Pro milovníky klasické kávy (espresso a lungo) jsou vyráběny klasické kapslové kávovary, které nemají funkci automatického šlehání mléka či parní trysku. Na klasické kávy se doporučuje nabídka kávovarů, které jsou vhodné na přípravu kapslí Nespresso nebo Tchibo.

Pro milovníky kávy a jiných nápojů

Tyto kávovary disponují širokou nabídkou kapslí. Můžete si připravit horkou čokoládu, cappuccino, ledový čas a další nápoje. Pokud byste rády získaly mléčnou pěnu, připravuje se ze sušeného mléka. Kompatibilními kapslemi k těmto modelům jsou Nescafé Dolce Gusto a Tassimo.

Pro milovníky mléčné pěny

Tyto kávovary jsou vybaveny funkcí automatického šlehání mléka či parní tryskou. Ta Vám připraví oblíbené cappuccino nebo latte macchiato. Kompatibilní jsou např. s kapslemi značky Nespresso.

 

Před výběrem si prohlédněte sortiment kapslí pro jednotlivé systémy a následně zvolte stroj. Vyberte si, co vám chutná. Nabídka kapslí se neustále rozrůstá o další nápoje a druhy kávy.

Na své si přijdou i milovníci kávy, kteří rádi zkoušení nové chutě kávy z různých oblastí. Mnoho značek uvádí na trh limitované edice z různých oblastí pěstování kávy.

Mnoho značek vyrábějících kávu začíná dělat kapsle pro jednotlivé systémy. Vždy si jen pohlídejte kompatibilitu.

 

Kompatibilita kapslí

Jedním z nejdůležitějších rozhodujících kritérií je nabídka kapslí. V obchodech jsou samozřejmě i neoriginální kapsle, které nemusí být s přístrojem na 100 % kompatibilní. Výběru kapslí věnujte velkou pozornost, ale nabídka kávy a celková kvalita stále stoupá.

Kapsle Nespresso

Nespresso nabízí až 24 druhů kávy s různou intenzitou, bez kofeinu či ochucenou. Dále můžete zakoupit horkou čokoládu nebo čaje. Cena jedné originální kapsle se pohybuje kolem 10 Kč. Kapsle Nespresso se doporučují opravdovým milovníkům kávy. Originální Kapsle Nespresso si firma nechela pod svou distribucí. Nabídku najdete na www.nespresso.com/cz/cs/

Pro kávovary Nespresso vyrábí kapsle mnoho značek, výběr je tedy opravdu bohatý. Tato nabídka přináší uživatelům Nespressa svobodu ve výběru kapslí, a také možnost, jak výrazně snížit náklady spojené s každodenním potěšením, protože tyto neoriginální kapsle jsou levnější než originál. Jednou z nich je například L´OR:

Vybrat kapsle pro Nespresso: Alza.cz | Mall.cz

Kapsle Nescafé Dolce Gusto

Nabídka kapslí do kávovaru je velmi široká a pestrá. K dispozici je až 30 druhů různých nápojů, např. karamelové a vanilkové latté. Děti ocení horkou čokoládu s variantou Nesquik. Kávovary od značky Dolce Gusto dokáží připravit i chladnější nápoje, např. ledové cappuccino a čaj.

Nabídka kapslí pod značkou Dolce Gusto je velmi bohatá. Pro kávovary Dolce Gusto vyrábí své kapsle oblíbená kavárenská firma Starbucks.

Vybrat kapsle pro Dolce Gusto: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

Kapsle Tassimo

Kapsle Tassimo nabízí známé značky nápojů, např. Carte Noire, Jacobs, apod. Nápoje s mlékem (latté macchiato a cappuccino) jsou opět odkázány na sušené mléko. Nabídka čajová nabízí pouze ovocný nebo černý čaj. V kapslích Tassimo je výborná horká čokoládu, můžete tak ochutnat příchuť Milka nebo sušenky Oreo. U značky Tassimo najdete i další speciality.

Vybrat kapsle Tassimo: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

Kapsle Tchibo

Tchibo je velmi oblíbená značka ve světě kávy. Své kapsle nabízí pod označením Tchibo Cafissimo. Pro Cafissimo používají pouze vybrané kávy Arabica z nejlepších pěstitelských oblastí.

Na pěstitělské oblasti se také Tchibo zaměřuje při svých limitovaných edicích. Regionální kávy Cafissimo jsou ze Střední a Jižní Ameriky, Asie a Afriky, v nich se soustředí na regiony, které prosluly pěstováním kávy. V nabídce Tchiba je také několik druhů kapslí s čaji pro značkou Cafissimo Teatime.

Vybrat kapsle Tchibo Cafissimo: Alza.cz | Mall.cz 

Představení jednotlivých značek

Dobré jméno výrobce je při výběru kapslového kávovaru polovinou úspěchu. V současnosti najdete na trhu mnoho zákazníků s jejich oblíbenými značkami, jako je např. Dolce Gusto a Nespresso.

Kapslové kávovary Dolce Gusto

Naprostou klasikou na trhu s kapslovými kávovary je značka Dolce Gusto, která nabízí širokou škálu nápojů od klasického expressa a latte macchiata až po horkou čokoládu a čaj. Pro značku Dolce Gusto vyrábí kávovary značka Krups. Výhodou jejich spotřebičů jsou kompaktní rozměry a velmi moderní desing.

Vybrat kávovar Dolce Gusto >> Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz

Kapslové kávovary Nespresso

Kapslové kávovary značky Nespresso nabízí výbornou kávu. Jejich kávovary disponují moderními technologiemi a krásným designem. Na výběr je přes 24 druhů káv, např. karamelová, čokoládová a vanilková a další nabídka od jiných značek.

Pro Nespresso vyrábí kávovary značky Krups a De’Longhi.

Vybrat kávovar Nespresso >> Alza.cz | Mall.cz

Kapslové kávovary Tassimo

Za značkou Tassimo stojí firma Bosch, známá z různých oblastí elektroniky pro domácnosti. Líbivý moderní desing a skvělá kvalita, to zdobí kávovary na kapsle Tassimo. S tím v ruku v ruce i nabídka kvalitní kávy v kapslích.

Tassimo využívá T DISC patentované kapsle. Automat načte čárový kód každé T DISC kapsle a na jeho základě zjistí veškeré potřebné informace pro správnou dobu přípravy nápoje, teplotu a čas spařování. Po každém nápoji dochází k čištění dávkovače, takže se nemusíte obávat, že by docházelo k mísení chutí z různých kapslí.

Vybrat kávovar Tassimo >> Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz

Kapslové kávovary Tchibo Cafissimo

Tchibo nenabízí tolik modelů v porovnání s ostatními značkami. ale jejich modely jsou vymazlené ve své funkčnosti a designu. Jejich obsluha a příprava kávy Tchibo je velmi snadná a rychlá. O vítanou rozmanitost se postará velký sortiment kávových kapslí Tchibo.

Jejich kompaktní rozměry a desing zajistí, že nebudou nikdy překážet, naopak budou ozbodou kuchyně.

Vybrat kávovar Tchibo Cafissimo >> Alza.cz | Mall.cz

Tchibo Cafissimo MINI Midnight Black

Kapslový kávovar vám připraví lahodnou filtrovanou kávu, caffè crema, espressa a dokonce i čaj díky speciálnímu systému tří tlaků pro spařování kávy. 

Kde koupit: Mall.cz 

Tchibo Cafissimo EASY

Kávovar Tchibo Cafissimo EASY je nabízen ve čtyřech barevných variantách.

Velmi jednoduchá obsluha a příprava kávy. Kapslový kávovar se třemi tlačítky pro přípravu espressa, caffé crema a překapávané kávy.

Je vybaven patentovaným systémem tří tlaků pro spaření kávy, programovatelným množstvím nápoje a časovačem.

Vejde se všude. Přístroj je proveden v kompaktním designu se šířkou pouhých 12 cm.

Kde koupit: Alza.cz | Mall.cz 

Výhody a nevýhody kapslového systému

Každý spotřebič má své výhody a nevýhody. A není tomu jinak i u kapslových kávovarů. Výhodou může být jednoduchost ovládání a nižší pořizovací cena. Přípravu nápojů by zvládl takřka kdokoliv. Svým konstrukčním zhotovením nezaberou moc místa na Vaši kuchyňské lince. Proces přípravy kávy je velice rychlý a nezabere víc než 2 minuty. Další výhodou může být i rozšířená nabídka nápojů, které si pomocí kapslového kávovaru můžete připravit.

Nevýhodou může být neuspokojenost milovníků kvalitního espressa, protože náklady na kapsle jsou vyšší, než u zrnkové kávy. Další nevýhodou může být menší objem, tudíž častější doplňování vody. Pokud si tedy chcete kávovar zakoupit, pořiďte si přístroj s větším objemem. Poslední nevýhodou může být nekompatibilita kapslí. Při koupi si nejprve prozkoumejte nabídku dané značky, od které jste kávovar zakoupili.

Jednoduchost, rychlost, nízká pořizovací cena, velký sortiment různých druhů káv a nápojů v kapslích.

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Oblo

Elegantní, kompaktní a spolehlivé espresso na kapsle Krups KP 1108 NESCAFÉ Dolce Gusto Oblo. Výhodou je úsporný režim, který šetří energii. Kávovar má manuální ovládání, takže si můžete sami regulovat objem a sílu nápoje přesně jak jej máte rádi.

Díky svému originálnímu designu se bude vyjímat v každé moderní kuchyni. V prodeji se nabízí ve třech barevných variantách.

Kde koupit: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

Kávovar KRUPS Nescafé Dolce Gusto Lumio

Kávovar NESCAFÉ Dolce Gusto Lumio je kombinací minimalistického designu a maximálního výběru nápojů. Disponuje nádržkou na vodu o objemu 1 l. 

Díky profesionálnímu tlaku 15 barů připravíte kávu kavárenské kvality s hustou sametovou cremou.

Je nabízen ve třech barvách: červené, bílé a černé.

Kde koupit: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz

Jestliže si chcete vychutnat kvalitní kávu, cappuccino, čaj nebo horkou čokoládu bez zbytečných starostí, mícháním ingrediencí a dalších přebytečných příprav, doporučuje se zakoupit kvalitní kapslový kávovar. Ten se stane moderním doplňkem Vaší kuchyně.

 

Vybrat kávovar Dolce Gusto >> Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz

Vybrat kapsle pro Dolce Gusto: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

 

Vybrat kávovar Nespresso >> Alza.cz | Mall.cz

Vybrat kapsle pro Nespresso: Alza.cz | Mall.cz

 

Vybrat kávovar Tassimo >> Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz

Vybrat kapsle Tassimo: Alza.cz | Kasa.cz | Mall.cz 

 

Vybrat kávovar Tchibo Cafissimo >> Alza.cz | Mall.cz

Vybrat kapsle Tchibo Cafissimo: Alza.cz | Mall.cz